Formula 1 Dünya Şampiyonası'nın heyecanı, 2024 sezonunun ilk yarışıyla başladı. Sakhir'deki Uluslararası Bahreyn Pisti'nde düzenlenen Bahreyn Grand Prix'sini, Red Bull Racing takımının Hollandalı pilotu Max Verstappen zaferle tamamladı.Formula 1'De Sezonun İlk Yarışı Bahreyn Grand Prix'sini Verstappen Kazandı! (1)

Verstappen, yarışa "pole" pozisyonunda başladı ve baştan sona üstün bir performans sergileyerek 57 tur üzerinden yapılan yarışı 1 saat 31 dakika 44.742 saniyelik derecesiyle birinci olarak tamamladı. Bu zaferle sezonun ilk yarışından lider ayrıldı ve şampiyonluk yolunda güçlü bir başlangıç yaptı.

İbo Aslan: Niğde'den UFC Dünyasına İbo Aslan: Niğde'den UFC Dünyasına

Yarışın ikinci sırasında, Red Bull Racing takımının diğer pilotu Meksikalı Sergio Perez yer aldı. Perez, takım arkadaşı Verstappen'in 22.457 saniye gerisinde kalarak ikinci oldu. Üçüncülüğü ise Ferrari'nin İspanyol pilotu Carlos Sainz elde etti. Sainz, liderin 25.110 saniye gerisinde kalarak podyumun üçüncü basamağında yer aldı.Formula 1'De Sezonun İlk Yarışı Bahreyn Grand Prix'sini Verstappen Kazandı! (2)

Bahreyn Grand Prix'sinin ardından oluşan pilotlar klasmanında liderliği Max Verstappen aldı. Hollandalı pilot 26 puanla zirvede yer alırken, takım arkadaşı Sergio Perez 18 puanla ikinci sıraya yükseldi. Üçüncü sırada 15 puanla İspanyol Carlos Sainz bulunuyor.Formula 1'De Sezonun İlk Yarışı Bahreyn Grand Prix'sini Verstappen Kazandı! (3)

Takımlar klasmanında ise Red Bull Racing, 44 puanla liderliği elinde tutuyor. Ferrari, 27 puanla ikinci sıradayken, Mercedes üçüncü sırada yer alıyor.

Formula 1'de heyecanın devam edeceği bir sonraki yarış, 9 Mart'ta Suudi Arabistan Grand Prix'si ile devam edecek.Formula 1'De Sezonun İlk Yarışı Bahreyn Grand Prix'sini Verstappen Kazandı! (4)

Formula 1 Dünya Şampiyonası'nın 2024 sezonu, Bahreyn Grand Prix'si ile başladı. Sakhir'deki Uluslararası Bahreyn Pisti'nde gerçekleştirilen yarışı Red Bull Racing'in Hollandalı pilotu Max Verstappen kazandı. Verstappen, yarışa "pole" pozisyonunda başladı ve baştan sona üstün bir performans sergileyerek birinci oldu. Takım arkadaşı Sergio Perez ikinci, Ferrari'den Carlos Sainz ise üçüncü oldu. Bu zaferle Verstappen, sezonun ilk yarışından zaferle ayrılarak liderliği ele geçirdi. Formula 1 tutkunlarının heyecanla beklediği sezonun ikinci yarışı ise 9 Mart'ta Suudi Arabistan Grand Prix'si ile devam edecek.