Son dönemde uyuşturucu olaylarıyla adından söz ettiren ünlüler arasına bir yenisi eklendi. Kızılcık Şerbeti dizisinde 'Nilay' karakterini canlandıran 29 yaşındaki Feyza Civelek'in uyuşturucu alırken yakalandığı ortaya çıktı.

Ruang Yanardağı Patlamalarının Etkileri: Ekonomi ve Toplum Üzerindeki Yansımaları Ruang Yanardağı Patlamalarının Etkileri: Ekonomi ve Toplum Üzerindeki Yansımaları

Olayın Detayları

Gece saatlerinde Beşiktaş Asayiş Büro Amirliği'ne bağlı ekipler, Ulus Mahallesi'nde devriye görevlerini yerine getirirken plakasız motosiklet kullanan 2 erkeği fark etti. Motor durdurulduğunda şüphelilerden biri, üzerinde 1.1 gram taş kokain ve 0.4 gram şeffaf poşete sarılı toz halindeki kokainle yakalandı. Diğer şüpheli ise Feyza Civelek'e uyuşturucu maddeyi getirmesi için 6 bin TL gönderdiğini itiraf etti.

Hukuki Süreç

Şüpheli olan Selçuk Ç. tutuklanarak cezaevine gönderilirken, Feyza Civelek hakkında ise sipariş ettiği uyuşturucu eline geçmediği için takipsizlik kararı verildi. Civelek'in evinde ve üzerinde yapılan aramada uyuşturucu maddeye rastlanmadı.

Feyza Civelek'in uyuşturucu madde kullanımıyla ilgili yaşadığı bu olay, ünlülerin toplumdaki rol ve sorumluluklarını bir kez daha gözler önüne seriyor. Uyuşturucuyla mücadelede herkesin üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesi, toplum sağlığı açısından son derece önemlidir.