Vegan Pizza Tarifleri: Lezzetli ve Bitkisel İçerikli Seçenekler Vegan Pizza Tarifleri: Lezzetli ve Bitkisel İçerikli Seçenekler

Kemerburgaz’da kullandığı Porsche ile ATV’si arızalanıp emniyet şeridinde duran 5 kişiye çarparak bir kişinin ölümüne sebep olan 16 yaşındaki Timur Cihantimur’un annesi yazar Eylem Tok'un açıklamalarına, ölen Oğuz Murat Acı’nın kuzeni Mesut Acı, PD'ye yaptığı açıklamayla yanıt verdi.

"Allah PD'den razı olsun. Siz yazana kadar, sosyal medyada gündem olana kadar hiçbir açıklamaları yoktu... Neden tek derdin kaçmak oldu. Hepsi senaryo... Havalimanında kaçarkenki görüntülerinde hiçbir pişmanlık tavrın yok. Güle oynaya uçağa biniyorsun"

PD olarak 16 yaşındaki Timur Cihantimur’un Porsche araçla yaptığı kazada hayatını kaybeden 1 yaşında evlat babası Oğuz Murat Acı’nın kuzeni Mesut Acı'ya ulaştık.

Kuzeni Mesut Acı’ya Timur Cihantimur ile Mısır’a kaçan annesi Eylem Tok’un yaptığı basın açıklamasındaki ifadelerini sorduk. İşte Mesut Acı’nın söyledikleri:

“ÖYLE BİR MAĞDUR ROLÜNE GİRMİŞ Kİ NEREDEYSE BİZLER DE ÜZÜLECEĞİZ” Yazılanların tamamı bir senaryodur. Avukatları çok güzel kılıfına uydurmuş. Mağdur bir anne... Ama oğlunun hiçbir suçu yok.

“5 KİŞİYİ ÖLÜME BIRAKMAK HANGİ VİCDANDA VAR?” Öyle bir mağdur rolüne girmişki neredeyse bizler üzüleceğiz. Olay yerinde 5 kişiyi ölüme bırakmak hangi vicdanda var? Kaza yapanların hepsi 45 dakika baygın kalıyorlar. Kendi imkanlarıyla ayıldıktan sonra kendileri ambulansı arıyorlar.

“YOL ÜSTÜNDEKİ KİŞİLERİN TELEFONLARI KAYIP” Oğuz ve bir diğer arkadaşı kazadan dolayı ormana doğru uçtuğu için onların telefonu bulundu. Ancak yol üzerinde yatan kişilerin hepsinin telefonu kayıp. Nasıl bir şans ki Oğuz’ların telefonları kayıp değil ama ulaşılır olan kişilerin telefonları kayıp!

“MADEM ÜZÜLDÜN NEDEN TEK DERDİN KAÇMAK OLDU? ” Allah PD'den razı olsun. Siz yazıp, sosyal medya gündeme gelene dek hiçbir açıklama yapılmadı. Madem bu kadar canın acıdı, üzüldün neden bir atılımda bulunmadın da tek derdin kaçmak oldu? Havalimanındaki görüntülerinde de yüzünde hiç de pişmanlık gibi bir tavrın yok. Güle oynaya uçağa biniyorsun.

“NE PAYLAŞIRSA PAYLAŞSIN YALAN” O kadın ne kadar ne paylaşırsa paylaşsın yalan. Allah sizden de razı olsun. Benim çok güzel kardeşimdi. Hayallerimiz vardı.

İlk kez PD’nin yazdığı kaza haberi tüm basında geniş yer aldı. Medyada olayın büyük bir yankı uyandırması ardından anne Eylem Tok basın açıklamasında bulundu:

Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Kamuoyunun Dikkatine; Öncelikle yaşanan tüm bu olaylar nedeniyle ne kadar üzgün olduğumu, ne kadar korktuğumu ve paniklediğimi belirtmek istiyorum. Kazadan bahsetmek benden ve ailemden önce, kazazedeler ve ailelerini daha çok üzecektir ve yıpratacaktır. Ancak oğlumun bizden habersizce o gün arabam ile dışarıya çıkmasının tüm sorumlusu benim, bunu kabul da ediyorum. Ben bir anne olarak bu durumun yaşanmaması adına gereken tüm tedbirleri almalıydım. Ancak ne yazık ki yazılanların hepsi doğru değil, oğlum olaydan sonra kaçmadı, aksine olay yerine yardıma gelen insanlarla birlikte o da yardım etti ki ambulans ve ekipler de çağrılmıştı, ancak ben sonrasında çok korktum. Yalan söyleyemem, bir anne olarak oğlum darp edilir mi, başına bir şey gelir mi diye ne olduğunu anlayana kadar yurt dışına çıkarmak istedim ve yurt dışına çıktıktan sonra boşanmış olduğum, oğlum Timur’un babası Bülent ile tüm yaralıların, kazazedelerin ilgilenilmesi için konuştuk

'BEN BİR AİLEYİ DAĞITTIM' DİYE AĞLIYOR Biz yurt dışına çıkarken bir mağdurun öldüğünü dahi bilmiyorduk ki bunu öğrenince, evet ne yaparsak yapalım bu acı tarif edilemez ve dindirilemez ama hemen aile ile iletişime geçmeye çalıştık. Timur ise olayın olduğu andan itibaren her gün ‘Lütfen Türkiye’ye dönelim ve ben cezam ne ise onu çekeyim, ben bir aileyi dağıttım.’ diye ağlıyor. Hiçbir zaman burada kalmak, bu suçlamalardan kaçmak gibi bir düşüncesi olmadı onun. Ama annelik iç güdüsü, lütfen beni de anlayın..**

"TELEFONLARI TOPLAMADIM” Ben olay yerinde insanların telefonlarını da toplamadım, bunlar doğru değil. Çok çok üzgünüm. Oradaki tüm çocuklar bizim de çocuklarımız, kazada ölen kardeşimizin ailesi bizim de ailemiz. Biz dönüp doğru olanı yapacağız ve adalete teslim olacağız. Hem kendim adına hem de oğlum adına tüm kamuoyundan içtenlikle özür diliyorum. Saygılarımla, Eylem Tok”