Sıcak ve soğuk şeyler tüketildiğinde sızlama şeklinde ortaya çıkan ağrı diş çürümesinin olduğunu gösterir. İnsanın gününü ve ruh halini etkileyen bu ağrı, anı çekilmez kılabilir. Dişçiye gitme şansınız yoksa bu yöntemler günü kurtarmanızı sağlayabilir.

Karanfil Ya Da Karanfil Yağı Kullanın

Karanfil yağını ağrıyan dişe 2 damla sürün ya da 1-2 karanfili ağzınıza atıp yumuşayana kadar dişinizin üzerinde bekletin.Karanfil Ya Da Karanfil Yağı (1)

Tuzlu Suyla Gargara Yapın

Bir çay kaşığı tuz ve ılık su ile gargara yaparak dişlerinizin arasına sıkışmış artıkları çıkarabilirsiniz.

Soğuk Kompres Yapın

Gazlı beze birkaç buzu sarın ve ağrıyan dişin olduğu taraftan yanağınıza bastırın. O bölge soğuyunca, daha az ağrı hissedilmesini sağlar. Soğuk Kompres (2)Fakat dişinize direkt olarak buzu bastırmaktan sakının. Bu durum sizi en başta rahatlatsa da ardından daha fazla soruna neden olacaktır.Soğuk Kompres (1)

Çay Poşetini Dişinize Koyun

Eskiden insanlar diş ağrısı çektiklerinde acıyı hafifletmek için kullanılmış çay poşetini dişlerine koyarlardı. Bu, geçmişte birçok kişinin başvurduğu yöntemlerden biridir.

Evde bulunan basit malzemelerle diş ağrısını hafifletmek mümkündür. Ancak, bu yöntemler geçici çözümlerdir ve ağrı devam ederse mutlaka bir diş hekimine başvurulmalıdır. Sağlıklı bir ağız ve diş sağlığı için düzenli olarak diş hekimine gitmek önemlidir.Çay Poşetini Dişinize Koyun