Eskişehir'de yaşanan trajik bir kaza, toplumda derin bir üzüntüye sebep oldu. Eskişehir Teknik Üniversitesi'nde değerli bir öğretim üyesi ve kızı, bir trafik kazasında hayatlarını kaybettiler. Bu elim kaza, sadece ailelerini değil, aynı zamanda üniversite camiasını da derinden sarstı.Eskişehir'de Öğretim Üyesi Filiz Bayrakçı Karel Ve Kızı Yağmur Kaza Kurbanı

Kaza ve Sonuçları

Kaza, Yenikent Mahallesi Zümrüt Caddesi'nde meydana geldi. Doç. Dr. Filiz Bayrakçı Karel'in idaresindeki araç ile bir kamyon arasında yaşanan çarpışma sonucunda, anne ve kızı yaşamlarını yitirdi. Kazada, ayrıca kamyon şoförü de yaralandı. Olayın ardından hemen 112 Acil Sağlık ve polis ekipleri bölgeye sevk edildi.

Dilencilere operasyon! 50 bin liraya el konuldu Dilencilere operasyon! 50 bin liraya el konuldu

Yaralılar, kaza yerinde yapılan ilk müdahalenin ardından Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sağlık, Uygulama ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi. Ne yazık ki, tüm müdahalelere rağmen Filiz Bayrakçı Karel ve kızı Yağmur Karel hayatlarını kaybettiler.

Üniversitenin Tepkisi ve Mesajı

Eskişehir Teknik Üniversitesi, kazada kaybettikleri değerli öğretim üyesi ve kızı için bir başsağlığı mesajı yayımladı. Üniversitenin mesajında, derin bir üzüntü içerisinde oldukları ifade edilerek, aileye ve tüm üniversite camiasına başsağlığı dilekleri iletilmiştir.Eskişehir'de Öğretim Üyesi Filiz Bayrakçı Karel Ve Kızı Yağmur Kaza Kurbanı (1)

Bu elim kaza, Eskişehir'deki akademik camiayı ve toplumu derinden etkilemiştir. Değerli bir öğretim üyesi ve geleceğin umudu olan genç bir bireyin kaybı, herkesi derinden üzmüştür. Trafik kurallarına uymanın önemi bir kez daha vurgulanmalıdır. Tüm sürücülere, daha dikkatli ve sorumluluk sahibi olmaları çağrısı yapılıyor.