27 Mart 2024 tarihinde, ünlü oyuncu Erkan Petekkaya'nın babası, Akın Petekkaya'nın vefat haberi ile sarsıldık. Oyuncu, babasının ölüm haberini sosyal medya hesabından duyurdu.

Muhammed'in Hayatını Konu Alan Çağrı Filmi: Oyuncuları ve Çekim Yeri Muhammed'in Hayatını Konu Alan Çağrı Filmi: Oyuncuları ve Çekim Yeri

Erkan Petekkaya Kimdir?

Türk televizyon ve sinemasının sevilen ismi Erkan Petekkaya, 11 Aralık 1970 tarihinde Elazığ'da doğmuştur. Eğitimine devam ederken tiyatroya ilgi duymaya başlayan Petekkaya, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü'nde eğitim gördü. Oyunculuk kariyerine tiyatro ile başlayan Petekkaya, daha sonra televizyon dizilerinde ve sinema filmlerinde rol almaya başladı.

Oyunculuğu ile Tanınan Erkan Petekkaya

Petekkaya, Türk televizyon izleyicisinin sevgilisi haline gelen "Öyle Bir Geçer Zaman Ki" dizisinde "Ali Kaptan" karakterini canlandırarak büyük bir başarı elde etti. Bu dizi, Petekkaya'nın uluslararası alanda da tanınmasını sağladı. Oyuncu, birçok film ve dizide başarılı performanslar sergilemiş ve Türk televizyon tarihine adını altın harflerle yazdırmıştır.

Baba Acısıyla Sarsılan Erkan Petekkaya

Erkan Petekkaya'nın babası, hayatını kaybetmesiyle ünlü oyuncu büyük bir üzüntü yaşadı. Sosyal medya hesabından yaptığı duyuruda, "Canım Babam Akın Petekkaya'yı bu sabah kaybettik. Cenaze namazı Beykoz/Kavacık Görele Mahallesi Camii'nde kılınacak. Allah hepimizin büyüklerine rahmetler eylesin" ifadelerini kullandı.

Erkan Petekkaya'nın babası Akın Petekkaya'nın vefatı Türk televizyon ve sinema dünyasını derinden üzmüştür. Petekkaya ailesine başsağlığı diler, merhum Akın Petekkaya'ya Allah'tan rahmet, ailesine ve sevenlerine sabır dileriz.