AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin genel merkezinde konuşarak yerel seçim sonuçlarıyla ilgili ilk açıklamalarını yaptı.

Erdoğan konuşmasında, "Seçimi demokrasimize yakışır olgunlukta tamamladık. Millet sözünü sandık yoluyla söyler. Dik duracağız, dikleşmeyeceğiz. 31 Mart bizim için dönüm noktası. Bu seçimin galibi demokrasimizdir." ifadelerini kullandı.

Seçimlerin Ardından İlk Değerlendirme

Erdoğan, seçim sonuçlarının ülkemize hayırlı olmasını dilediğini belirterek, "31 Mart seçimleri 18. seçim imtihanımız oldu. Yerel seçim imtihanından istediğimiz sonucu alamadık. Her olanda bir hayır vardır. Millet kararını vermiştir. Yüksek Seçim Kurulumuz sonuçları açıklayacaktır. Bu gerilemenin sonuçlarına bakacağız. Genel ve yerel seçim maratonu tamamlanmıştır." dedi.

Yol Haritası

Erdoğan, gelecek süreçte izlenecek yol haritasına ilişkin de şunları söyledi: "Deliler gibi aşığım sizlere. Bu yolu beraber yürüyeceğiz. İradesini serbestçe sandığa yansıtan vatandaşlarımıza teşekkürlerimi iletiyorum."

Erdoğan'ın konuşması, partililer tarafından coşkuyla karşılandı. Erdoğan'ın açıklamaları, siyaset gündeminde önemli bir yer tutacak gibi görünüyor.