AKP'nin "Yeniden Büyük İstanbul" adıyla düzenlediği mitinge katılımcı sayısı, AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın beklediğinden az oldu. Erdoğan, mitingdeki konuşmasında “Biz bu meydanda 1,5 milyona alıştık. Bugün ise 650 bin kişi var” dedi.

Gıda Endüstrisinde Yeşil Devrim: Sürdürülebilir Tarımın Önemi ve Uygulamaları Gıda Endüstrisinde Yeşil Devrim: Sürdürülebilir Tarımın Önemi ve Uygulamaları

Erdoğan'ın Konuşması ve Mitingin İçeriği

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Atatürk Havalimanı'nda düzenlenen 'Yeniden Büyük İstanbul Mitingi’nde konuştu. Sahneye Yeniden Refah Partisi'nden (YRP) istifa eden İstanbul Milletvekili Suat Pamukçu ile birlikte çıkan Erdoğan, Pamukçu'ya rozet taktı.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

  • Ekrem İmamoğlu'nun İstanbul Belediye Başkanı Olmasının Ardından Değişenler: Erdoğan, "Ekrem denen arkadaş göreve başladıktan sonra ne değişti? Şimdi akıllı belediyecilikten bahsediyor. Nerede akıllı belediyecilik? Şu İstanbul'dan neler çektik? Şu bir hafta yakın markajda çalışacağız. Sıkılmadan utanmadan 'metro yaptım' diyor. İstanbul'da yapılan metroların tamamı bizim eserimizdir."

  • İstanbul'un Sorunları ve Vizyon Eksikliği: "İstanbul'un problemi vizyon eksikliğidir. Engellenme diye bir şey yok. Tüm belediyeler ne alıyorsa İstanbul'da fazlasını alıyor. Yaşanan diğer rezillikler bakımından da bu şehir 30 yıl geriye gitti."

  • Siyasetteki Kirlilik ve İstanbul'un Geleceği: "Balya balya paralar bir yerlerden geliyor, bir yelere gidiyor. Kimse şu ana kadar bir izah yapamadı. Ama hala vicdanı tatmin eden bir açıklama duyamadım. Tüm bu rezilliklerle siyaset kirlendi. Şehr-i İstanbul'u kirletttiler. İstanbul'u bunlara bırakmamak vicdan borcumuzdur."

Burada hala kafası karışık dostumuz varsa onları mutlaka arayın, kırgınlık varsa gideceğiz. İstanbul'un bir beş yıl daha kaybetmeye tahammülünün olmadığını anlatacağız. İstanbul, bir dönem Cumhur İttifakı'nın gölgesinde gezen, fakat şimdi tüm enerjisini ittifakın yara alması için harcayanların oyunlarına gelmez" dedi.