Ünlü diyetisyen ve beslenme uzmanı Ender Saraç, 13 yaşındaki oğluna cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla hakim karşısına çıktı. Aile Bakanlığı'nın tutuklanmasını talep ettiği Saraç, duruşmada iddiaları reddederek kendisine tuzak kurulduğunu savundu.

Gıda Endüstrisinde Yeşil Devrim: Sürdürülebilir Tarımın Önemi ve Uygulamaları Gıda Endüstrisinde Yeşil Devrim: Sürdürülebilir Tarımın Önemi ve Uygulamaları

Duruşma Detayları

İstanbul 34. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada tutuksuz yargılanan Ender Saraç, boşanma aşamasında olduğu eşi Benan Saraç'tan olan oğluyla ilgili suçlamaları reddetti. Benan Saraç ve mağdur çocuk ise duruşmaya katılmadı.Ender Saraç, Oğluna Cinsel İstismarla Suçlanarak Hakim Karşısına Çıktı!

Duruşmada, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı ve çocuk adına atanmış avukatlar ile Ender Saraç'ın avukatları hazır bulundu. Ender Saraç'ın avukatı Altın Mimir, müvekkilinin kişilik hakları ve çocuğun yaşının küçüklüğü nedeniyle duruşmanın kapalı yapılmasını talep etti, ancak mahkeme talebi reddetti.

Ender Saraç'ın Savunması

Savunmasında Ender Saraç, suçlamaları reddederek kendisine tuzak kurulduğunu iddia etti. Oğlunun Çocuk İzlem Merkezi'nde verdiği ikinci ifadesinde suçlamaları geri çektiğini belirten Saraç, eşi Benan Saraç ile aralarındaki boşanma sürecinin Eylül 2023'te başladığını ve oğlunun okuluna giden Benan Saraç'ın avukatı Yücel Önder ile telefonda konuşarak oğluna ne yazdırması gerektiğine dair talimat aldığını iddia etti.

Örgütlü Suç İddiası

Saraç, Benan Saraç'ın kendisine ait olduğunu iddia ettiği video kayıtlarını, firari "Muhammed Yakut" adlı şahsa gönderdiğini ve sosyal medyada paylaşıldığını öne sürdü. Kendisi ve yanında çalışanlar hakkında çeşitli iftiralarda bulunulduğunu savunan Saraç, bu iddiaların FETÖ bağlantısıyla olduğunu öne sürdü.

Talepler ve Kararlar

Mağdur çocuğun avukatı, çocuğun ilk ifadesinde olayı ayrıntılı anlattığını belirterek Ender Saraç'ın tutuklu yargılanmasını talep etti. Aile Bakanlığı avukatı da aynı şekilde tutuklanma talebinde bulundu. Mahkeme, Benan Saraç'ın bir defalık mazeretinin kabul edildiğini belirterek gelecek celse dinlenmesine karar verdi.

Ender Saraç'ın tutuklanması talebini reddeden mahkeme, duruşmayı erteledi.