TBMM Genel Kurulu, 16 milyon emeklinin çıkmasını dört gözle beklediği bayram ikramiyesiyle ilgili düzenlemeyi kabul etti. Yasa ile emeklilerin Ramazan ve Kurban bayramlarında aldıkları 2 bin liralık ikramiye yüzde 50 artışla 3 bin liraya çıkartıldı.

TBMM Genel Kurulu, emeklilerin bayram ikramiyelerine ilişkin düzenlemenin de içinde yer aldığı yargı paketini kabul etti.

Şimdi gözler Başkan Recep Tayyip Erdoğan'a çevrildi. Erdoğan, yasayı onayladığında bayrama dönük ikramiye ödeme hazırlıkları da başlayacak.Emeklilere Müjde Bayram İkramiyeleri Artıyor!

Maliye, IBAN Numaralarını Kullananları Takibe Aldı! Maliye, IBAN Numaralarını Kullananları Takibe Aldı!

Toplamda 6 Bin Lira

Kabul edilen yasa ile 2 bin lira olan bayram ikramiyesi yüzde 50 artışla 3 bin liraya çıkartıldı. Böylece emekli 2024 yılında toplamda 6 bin lira ikramiye almış olacak.

Kimler Emekli İkramiyesinden Yararlanacak

Bayram ikramiyesi, SGK'dan yaşlılık, vazife malullüğü, malullük, ölüm aylığı ile sürekli iş göremezlik geliri alanlara ödenecek.Emeklilere Müjde Bayram İkramiyeleri Artıyor! (3)

Emekliye Çifte Bayram! Düzenleme Meclis’te Yasalaştı: İkramiyeler O Tarihte Hesaplarda

Ayrıca SGK'dan aylık alan şehit yakınları, gaziler, muharip gaziler, güvenlik korucuları, şampiyon sporcular ve terörden zarar gören sivil vatandaşlar ile bu kişilerin hak sahiplerine verilecek.

TBMM Genel Kurulu, emeklilere yönelik bayram ikramiyelerini artıran düzenlemeyi kabul etti. Yapılan düzenleme ile emeklilerin Ramazan ve Kurban bayramlarında aldıkları ikramiye miktarı yüzde 50 artırılarak 3 bin liraya çıkarıldı. Bu karar, 16 milyon emekliyi yakından ilgilendiriyor. Yasal düzenleme, aynı zamanda yargı paketinin bir parçası olarak kabul edildi. Şimdi gözler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a çevrildi. Erdoğan'ın yasayı onaylamasıyla birlikte bayram ikramiyeleri için ödeme hazırlıkları başlayacak. Kabul edilen yasa ile birlikte emekliler, 2024 yılında toplamda 6 bin lira ikramiye almış olacaklar. Bu düzenleme ile bayram ikramiyesinden kimlerin yararlanacağı da belirlendi. SGK'dan yaşlılık, vazife malullüğü, malullük, ölüm aylığı ve sürekli iş göremezlik geliri alanlar ile aylık alan şehit yakınları, gaziler, muharip gaziler, güvenlik korucuları, şampiyon sporcular ve terörden zarar gören sivil vatandaşlar ve hak sahipleri ikramiye almaya hak kazanacaklar.