İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Sarıyer Emirgan'da yaklaşık 1,6 milyar TL değerinde 3 villasının olduğu ve bu evleri mal beyanında göstermediği iddialarına cevap verdi. İmamoğlu, söz konusu villaların kendisine değil, şirketine ait olduğunu belirterek, "Gizlimiz saklımız yok. Oradaki mülkümüz İmamoğlu İnşaat'ın üzerinedir" dedi.

2024 Kurban Bayramı Tarihi Belli Oldu: İşte Detaylar! Kurban Bayramı İçin Geri Sayım Başladı 2024 Kurban Bayramı Tarihi Belli Oldu: İşte Detaylar! Kurban Bayramı İçin Geri Sayım Başladı

31 Mart seçimlerine sayılı günler kala, Cumhur İttifakı'nın İBB adayı Murat Kurum ile kıyasıya bir yarış içinde olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Sarıyer Emirgan'da bulunan ve toplam değeri 1,6 milyar TL olan 3 villasıyla gündemde. İddialara göre, İmamoğlu'nun bu villaları mal beyanında göstermediği öne sürüldü.

İmamoğlu'nun villaları mal beyanında göstermemesiyle ilgili iddialara cevap veren İmamoğlu, katıldığı canlı yayında şunları söyledi: "Ben kişisel mal varlığımın dışında gerek olmadan eşimin de mal varlığını açıkladım. Bizim gizlimiz saklımız yok. Oradaki mülkümüz İmamoğlu İnşaat'ın üzerinedir."

İmamoğlu ayrıca, "Paravan şirket dedikleri İmamoğlu İnşaat, neredeyse 3 nesildir ticaretle uğraşan bir aile şirketidir. Bu şirketin tarihinde de güzel anekdotlar var. Trabzon'da başlayan, İstanbul Beylikdüzü'nde devam eden, vergi rekortmenliği sıralamalarına girmiş bir kuruluştur. Ben neredeyse 35 yıllık BAĞ-KUR'luyum. Binlerce kişi istihdam etmiş bir şirket. İmamoğlu İnşaat ticaret yapar. Kamu ile işi olmaz, usulsüz işi olmaz" şeklinde konuştu.

İmamoğlu, "Ben kişisel mal varlığımın dışında gerek olmadan eşimin de mal varlığını açıkladım. Aynı zamanda şirkette hissesi olan bir insanım. Bu daha önceki beyanlarımda da var. Bizim gizlimiz saklımız yok. Oradaki mülkümüz İmamoğlu İnşaat'ın üzerinedir" diyerek iddialara yanıt verdi.