Fenerbahçe ve Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı Kaptanı Eda Erdem Dündar'ın Ülker Stadyumu'ndaki heykeli bir törenle açılıyor. Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Fenerbahçe Yöneticisi Simla Türker Bayazıt ve heykeltraş Pınar Öktem Doğan'ın da katıldığı törende, Eda Erdem Dündar ve Ali Koç'un konuşmaları duygusal anlar yaşattı.

Eda Erdem Dündar, kaptanlık yaptığı Fenerbahçe ve Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı'na olan bağlılığını vurgulayarak, "Sevgili Fenerbahçe taraftarları... Ne zaman hayatımda ters giden bir şey olsa, beni üzen bir şey olsa kafamı kaldırıp tribünlere bakmam yeterdi bana. Sizlerden aldığım güç ile Fenerbahçe'ye her şeyimi adadım. İyi günlerimiz oldu, kötü günlerimiz oldu ama her zaman salonlardan başımız dik ayrıldık. Bana öyle bir şey armağan ettiniz ki, kendimi ne zaman kötü hissetsem bu heykele bakacağım ve kulaklarımda 'Ne kaptanlar geldi, ne kaptanlar geçti' bestesi yankılanacak. İyi ki Fenerbahçeliyiz" dedi.

Ali Koç ise Fenerbahçe'nin tarihine sahip çıkacaklarını belirterek, "Bu gördüğünüz alan, diğer bütün heykellerimizin toplanacağı alan. Bir tane boş kaide var, oraya kimin heykelinin geleceğini şu an söylemek istemiyorum. İstişare edeceğiz. Şu kadarını söyleyeyim; tarihimizin erken dönem isimlerinden birisi olacak" şeklinde konuştu.

Eda Erdem'in heykeli, sadece bir sporcu heykeli değil, aynı zamanda Türk kadın sporcularına ve kadın gücüne olan saygının da bir simgesi olarak değerlendiriliyor. Ali Koç'un vurguladığı gibi, Türkiye'de ve dünyada birçok kadın sporcuya ilham olan Eda Erdem, sadece voleybol sahasında değil, sahip olduğu karakter ve duruşuyla da örnek bir rol model olarak kabul ediliyor.

Canlı Maç İzleme Sitelerinde Sunulan Ekstra Özellikler Nelerdir? Canlı Maç İzleme Sitelerinde Sunulan Ekstra Özellikler Nelerdir?

Fenerbahçe ve Türk sporuna katkılarıyla öne çıkan isimlerin heykellerinin açılması, sadece spor tarihine yapılan bir hizmet değil, aynı zamanda genç sporculara ve hayranlarına ilham verici bir mesaj niteliği taşıyor. Eda Erdem'in heykeli gibi diğer sporcuların da heykellerinin açılacağı düşünüldüğünde, Türk sporunun geçmişi ve bugünü arasında köprü kurulması ve sporun öneminin vurgulanması açısından büyük bir önem taşıyor.