İletişim Başkanlığı, "Bazı basın yayın organlarınca Dezenformasyonla Mücadele Merkezimizin bugün yaptığı bir doğrulama üzerinden açıkça manipülasyon yapıldığının" tespit edildiğini açıkladı. Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, sosyal medya hesabından "Kiralarda yüzde 25 zam sınırı uygulamasının uzatılmamasına karar verildi" iddiasıyla ilgili açıklama yaptı.

Merkez tarafından yapılan açıklamada, sosyal medyada, bazı basın yayın organlarında meselenin açıklığına rağmen doğrulama üzerinden manipülasyon yapıldığının belirlendiği aktarıldı. Bu tür yanlış bilgilendirmelerin doğru olmadığı, Dezenformasyonla Mücadele Merkezi'nin açıklamalarının doğruluğuna dikkat edilmesi gerektiği vurgulandı.

Sahte İddialara Karşı Dikkat!

Bazı basın yayın organlarınca, Dezenformasyonla Mücadele Merkezimizin bugün yaptığı bir doğrulama üzerinden açıkça manipülasyon yapıldığı tespit edilmiştir. Sosyal medyada, Adalet Bakanı Yılmaz Tunç'un, "Kiralarda yüzde 25 zam sınırı uygulamasının uzatılmamasına karar verildiğini" söylediği ileri sürülmüştür. Ancak Merkezimizce yapılan araştırmada Bakan Tunç'un böyle bir ifade kullanmadığı tespit edilmiş, iddialar yalanlanmıştır. Bazı basın yayın organlarında meselenin açıklığına rağmen doğrulamamız üzerinden manipülasyon yapıldığı belirlenmiştir. Bakan Tunç'un aşağıdaki açıklamasında, "Kiralarda yüzde 25 zam sınırı uygulamasının uzatılmamasına karar verildi" şeklinde bir ifade kullanmadığı açıkça görülmektedir. Asılsız iddialara itibar etmeyiniz.

Ruang Yanardağı Patlamalarının Etkileri: Ekonomi ve Toplum Üzerindeki Yansımaları Ruang Yanardağı Patlamalarının Etkileri: Ekonomi ve Toplum Üzerindeki Yansımaları

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, toplumu yanlış bilgilendirmeye çalışan haber ve iddialara karşı dikkatli olunması gerektiğini vurgulamaktadır. Doğrulama yapılmadan paylaşılan bilgilerin yanıltıcı olabileceği unutulmamalıdır. Bu nedenle, haberleri ve bilgileri paylaşmadan önce kaynağını doğrulamak ve güvenilir bilgi kaynaklarına başvurmak önemlidir.