Ruang Yanardağı Patlamalarının Etkileri: Ekonomi ve Toplum Üzerindeki Yansımaları Ruang Yanardağı Patlamalarının Etkileri: Ekonomi ve Toplum Üzerindeki Yansımaları

Beşiktaş'ın eski yıldızı Dele Alli, psikolojik sorunlarından dolayı rehabilitasyona başladığını daha önce açıklamıştı. Ardından kasık sakatlığı yaşayan ve adeta yeşil sahaları unutan İngiliz futbolcudan yeni açıklamalar geldi. İşte detaylar...

9 Ay Sonra Konuştu

İngiliz orta saha oyuncusu Dele Alli, Gary Neville ile The Overlap programında yaptığı ve zorlu hayat mücadelesini detaylandırdığı duygusal röportajdan dokuz ay sonra bir kez daha konuştu. Beşiktaş'ın eski yıldızı, söz konusu röportajı 'başkalarına yardım etme amacıyla verdiğini vurguladı ve bundan gurur duyduğunu belirtti.

Ruh Sağlığı Bozulmuştu

Geçtiğimiz temmuz ayında Dele, Beşiktaş'taki başarısız döneminin ardından bağımlılık ve ruh sağlığı sorunlarını ele almak için altı hafta boyunca rehabilitasyona girdiğini açıkladı. İngiltere'nin eski orta saha oyuncusu ayrıca altı yaşında cinsel istismara uğradığını ve sekiz yaşında uyuşturucu sattığını da itiraf etmişti.

Henüz Sahalara Dönemedi

Akıl sağlığı sorunlarının üstesinden gelmeye çalışan Dele Alli'nin bu sezon sahalara dönememesinin nedeni uzun süredir devam eden kasık sakatlığı. Ancak yıldız futbolcu, artık tünelin ucunda ışık olduğu ve bir sonraki adımın formunu geri kazanıp kariyerini yeniden canlandırmak olduğu konusunda iyimser.

Sözleşmesi Bitiyor

İngiltere Premier Lig'de Everton forması giyen Dele Alli'nin kulüple olan sözleşmesi haziran ayında sona eriyor. Takımına bu sezon katkı sağlayamayan İngiliz futbolcu, yaz aylarında büyük ihtimalle yeni bir kulüple anlaşacak.

'Neredeyse 1 Yıl Oldu Ama...'

Son olarak Sky Sports Monday Night Football'a konuk olan Dele Alli, son durumuyla ilgili bilgi verdi. Beşiktaş'ın eski yıldızı şunları söyledi: "Gerçekten iyi gidiyorum. Neredeyse bir yıl oldu. Ama kendimi iyi hissediyorum. Açıkçası sakatlandım, bu da bende hayal kırıklığı yarattı.Dele Alli'den İtiraf Ruh Sağlığım Bozulmuştu

Bundan Gurur Duyuyorum

"Ama evet, iyi gidiyorum. Açıkçası o röportajı yapmam gerekiyordu. Tek istediğim bir kişiye yardım etmekti ve aldığım tepki ve destek kesinlikle çok etkileyiciydi. Ne kadar çok insana yardımcı olduğumu görmek inanılmazdı ve bundan kesinlikle gurur duyuyorum."