Cumhur İttifakı'nın İzmir adayı Hamza Dağ, İzmir Ticaret Odası (İZTO), Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) ve İzmir Ticaret Borsası (İTB) tarafından İZTO binasında düzenlenen sohbet toplantısında iş dünyası temsilcileriyle bir araya geldi.

İzmir'in Ekonomik Kalkınması İçin Stratejiler

Dağ, toplantıda şehrin ekonomik kalkınması için belirledikleri stratejiler hakkında detaylı bilgi verdi. İzmir'in trafik sorununu çözmeyi hedeflediklerini belirten Dağ, seçilmeleri halinde yeni bir çevre yolu kazandıracaklarını ve bu yolun 9 bağlantı yoluyla şehir merkezine bağlanacağını açıkladı.

Toplam 16 köprülü kavşak, altgeçit ve alternatif yollarla şehir merkezinde akıcı bir trafik sağlayacaklarını belirten Dağ, Körfez Geçişi Projesi ile Çiğli ve Balçova arasının 5 dakikaya ineceğini ve bu hat üzerinde bir raylı sistemi de hizmete almayı vadettiklerini ifade etti.

Dağ, kentin ekonomik kalkınmasında bilişim, yenilenebilir enerji ve turizmi stratejik alanlar olarak belirlediklerini vurguladı.

Özgür Özel'in İfadelerine Yanıt

Konuşmasında CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in kendisiyle ilgili ifadelerine de değinen Dağ, Özel'in son dönemdeki açıklamalarını eleştirdi. "Son zamanlarda CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in son derece panik halinde olduğunu görüyorum. İzmir'deki programlarında ya da televizyon ve gazetelere çıktığında sürekli bizimle ilgili bazı söz ve ifadeleri oluyor. Bir genel başkanın İzmir'deki bir aday hakkında bu kadar konuşmasını manidar buluyorum." dedi. Dağ, Özel'in korkusunun, geçmişte kazandığı genel başkanlık koltuğunu kaybetme endişesinden kaynaklandığını dile getirdi.

İş Dünyası Temsilcilerinin Görüşleri

Toplantıya katılan iş dünyası temsilcileri de kentin ekonomik gelişimi için önemli olan konuları dile getirdi. İZTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, kentin ekonomisinin gelişmesi için ulaştırma ve lojistik imkanlarının iyileştirilmesi gerektiğini vurgulayarak, "Bir liman kenti olarak dış ticarette ve özellikle de ihracatta ülkemiz açısından çok önemli bir role sahibiz." dedi.

Muhammed'in Hayatını Konu Alan Çağrı Filmi: Oyuncuları ve Çekim Yeri Muhammed'in Hayatını Konu Alan Çağrı Filmi: Oyuncuları ve Çekim Yeri

EBSO Başkanı Ender Yorgancılar ise İzmir'in Körfez Geçişi Projesi ile yeni bir çevre yoluna ihtiyacının olduğunu aktardı.

İTB Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli, Dağ'ın sadece İzmir'e dair projelerini ve hizmet hedeflerini anlatan kampanyasının Türkiye genelinde de örnek seçim kampanyası yönetimi olarak gösterildiğini, bu nedenle kendisini kutladığını belirtti.

Dağ'ın açıklamaları ve projeleri, İzmir'in gelişimine katkı sağlayacak önemli adımlar olarak değerlendiriliyor.