OpenAI, ChatGPT'ye şimdiye kadar en büyük özelliklerden birinin geldiğini duyurdu. Sohbet botu artık herhangi bir konuşmada paylaştığınız bilgileri hatırlamasını sağlayan bir "hafıza"ya sahip. Hafıza özelliği, şimdilik belirli sayıda kullanıcıda test ediliyor.

ChatGPT'ye "Hafıza" Özelliği Geldi!

ChatGPT, hafızası sayesinde daha önce konuştuğunuz şeyleri hatırlayabilecek. Bu, kayıtlı sohbetlerinizde bulunan belirli şeyleri unutmamasını sağlayacak ve sürekli bilgileri tekrar etmenizin önüne geçecek. Aynı zamanda bu özellik, gelecekte yapacağınız konuşmalar için de yararlı olacak.

Yükselen Trend: İşletmelerin Tercihi Ücretsiz Sanal Sunucular Yükselen Trend: İşletmelerin Tercihi Ücretsiz Sanal Sunucular

ChatGPT'nin Hafızasının İşlevleri

  • ChatGPT'nin hafızası, sevdiğiniz bir aktiviteyi, işinizi veya bir yakınınızın ismini hatırlayabilecek.
  • Örneğin, yeni yürümeye başlayan bir çocuğunuz olduğunu ve onun denizanası sevdiğini söylüyorsunuz. ChatGPT’den onun için doğum günü kartı oluşturmanıza yardım etmesini istediğinizde size parti şapkası takan bir denizanası öneriyor.

ChatGPT'nin hafıza özelliği, kullanıcılar için oldukça yararlı olacak gibi görünüyor. Şu anda sınırlı sayıda kullanıcıda test ediliyor olması, OpenAI'ın özelliğin ne kadar yararlı olduğunu görmek istediğini gösteriyor. Geniş çapta ne zaman kullanıma sunulacağı ise ilerleyen zamanlarda açıklanacak.