Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bolu ziyareti sırasında yaptığı açıklamalarda, kente yapılacak yeni sağlık tesisleriyle ilgili önemli müjdeler verdi. Bakan Koca, Bolu'ya yapılacak yeni hastanelerle ilgili detayları paylaştı.

Bolu'ya Yeni Hastaneler Geliyor

Bakan Koca, Bolu'ya yapılacak yeni hastanelerle ilgili olarak, 150 yataklı ruh sinir hastanesi ve ilave 600 yataklı şehir hastanesi konseptinde bir çalışmanın olduğunu açıkladı. Bu çalışmaların Bolu'nun sağlık ihtiyaçlarına cevap vereceğini belirten Bakan Koca, projelerin hızla hayata geçirilmesi için çalışmaların devam ettiğini ifade etti.

Bolu İli ve İlçeleri: Tarih, Kültür ve Ekonomiyle Dolu Detaylı Rehber! Bolu İli ve İlçeleri: Tarih, Kültür ve Ekonomiyle Dolu Detaylı Rehber!

Fizik Tedavi Hastanesi ve Kadın Doğum Çocuk Hastanesi

Bolu'ya yapılacak yeni hastaneler arasında fizik tedavi hastanesi ve kadın doğum çocuk hastanesinin de bulunduğunu belirten Bakan Koca, fizik tedavi hastanesinin yapımının yüzde 30 seviyesinde olduğunu ve kadın doğum çocuk hastanesinin ihalesinin ise ayın 20'sinde yapılacağını açıkladı. Kadın doğum çocuk hastanesinin 47 bin metrekare kapalı alanlı olacağını belirten Bakan Koca, hastanelerin Bolu'nun sağlık altyapısını güçlendireceğini vurguladı.

Bin Yatağın Üzerinde Kapasite

Bolu'nun sağlık ihtiyaçlarına cevap verebilmek için yatak kapasitesini arttırmaya yönelik çalışmaların devam ettiğini belirten Bakan Koca, eski devlet hastanesinin yerine yapılacak olan 150 yataklı ruh sinir hastanesiyle birlikte ilave 600 yataklı şehir hastanesi konseptinde bir hastane çalışmasının olduğunu ifade etti. Bakan Koca, bu çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte Bolu'nun bin yatağın üzerinde kapasiteye sahip modern bir sağlık tesisiyle buluşacağını belirtti.

Bolu'ya yapılacak yeni hastanelerle ilgili olarak Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın verdiği müjdeler, kentin sağlık altyapısını güçlendirecek önemli adımlar olarak değerlendirilmektedir. Yapılacak olan yeni hastaneler, Bolu'nun sağlık hizmetlerine erişimini kolaylaştırırken, bölgenin sağlık turizmi potansiyelini de artıracaktır.