Türk savunma sanayisinin gururu Bayraktar TB2, yeni bir ülkeye daha ulaşıyor. 33 ülkeyle sözleşme imzalanan ve en fazla ülkeye satılan SİHA olan Bayraktar TB2'den Maldivler'e 6 araçtan oluşan bir sistem teslim edilecek.

Maldivler'e İlk Teslimat Gerçekleşiyor

Bayraktar TB2, silahlı insansız hava araçlarının ihraç edildiği ülkelere Maldivler de eklendi. Maldivler, güvenlik güçlerinin ihtiyacı için komuta kontrol istasyonu ve 6 Bayraktar TB2’den oluşan bir sistem tedarik edecek. Yapılan anlaşma kapsamında araçların teslimatına başlandı.Bayraktar Tb2, Maldivler'e Güç Kazandırıyor (1)

Vegan Pizza Tarifleri: Lezzetli ve Bitkisel İçerikli Seçenekler Vegan Pizza Tarifleri: Lezzetli ve Bitkisel İçerikli Seçenekler

Güçlü İşbirliği: Türkiye-Maldivler

Maldivler Cumhurbaşkanı Muhammed Muizzu, Kasım 2023’te Türkiye’yi ziyaret etmiş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmüştü. Muizzu, ayrıca bazı Türk savunma sanayisi şirketlerine ziyarette bulunmuştu. Bu ziyaretlerin ardından Maldivler, Türk savunma sanayisinin kalitesine güvenerek Bayraktar TB2 sistemini tercih etti.

Bayraktar TB2'nin Başarısı

Baykar tarafından geliştirilen Bayraktar TB2, dünyanın en fazla ülkeye satılan SİHA’sı olarak Türkiye’nin bu alandaki bayrak taşıyıcısı haline geldi. İlk ihracat başarısını 2018 yılında Katar’da yakalayan Bayraktar TB2 için bugüne kadar 33 ülke ile sözleşme imzalandı. Dünyanın birçok farklı bölgesinde karşılaştığı çöl sıcağı, dondurucu soğuk, kar ve fırtına gibi tüm olumsuz hava şartlarında görev yapan Bayraktar TB2, NATO ve Avrupa Birliği üyesi ülkelerin envanterine girdi.Bayraktar Tb2, Maldivler'e Güç Kazandırıyor

Bayraktar TB2 Maldivler'de

Maldivler, Bayraktar TB2'nin gücüne kavuşarak güvenlik güçlerine önemli bir destek sağlayacak. Türk savunma sanayisinin kalitesini ve gücünü yansıtan bu işbirliği, Türkiye-Maldivler ilişkilerini daha da güçlendirecek. Bayraktar TB2'nin Maldivler'deki varlığı, bölgedeki istikrar ve güvenliğe katkı sağlayacaktır.