Talas'ta Kurban Pazarına Başvuru! Talas'ta Kurban Pazarına Başvuru!

24 yıl önce aramızdan ayrılan unutulmaz sanatçı Ahmet Kaya'nın hayatını anlatan "İki Gözüm Ahmet: Sürgün" filmi özel gösterimi yapıldı. İstanbul (İGFA) - Türkiye'de vizyon yolculuğuna başlayan “İki Gözüm Ahmet: Sürgün” filminin ekibi, önceki gece özel gösterim için Emar Square’da bir araya geldi.

Ortak yapımcı Tuğba Aras, filmin sponsorluğunu üstlenen Başkent İnşaat sahibi Uğur Vergili, yönetmen Gani Rüzgar Şavata, başrol oyuncusu Özgür Tüzer’le birlikte siyaset ve iş dünyasından birçok ismin katıldığı gecede “İki Gözüm Ahmet: Sürgün” izleyicilerden tam not aldı.Sürgün (1)

Ahmet Kaya’yı canlandıran başrol oyuncusu Özgür Tüzer gecede duygularını şu sözlerle ifade etti: "Filmimize çok emek verdik. Ahmet Kaya gibi bir ismi canlandırmak benim için tarif edilemez bir duygu. Hem ses hem de fiziki benzerliğimden dolayı tercih edildim ve bu benim için büyük bir gurur kaynağı. Duyduğumda kalbim yerinden çıkacaktı. Çekimler yaklaşık 5 ay sürdü. Malatya, İzmir ve Fransa'da çektik. İzleyiciler filmimizi yalnız bırakmasınlar. Şu an sinemalarda ve tüm Avrupa'da da vizyona gireceğiz. Ahmet Kaya sevenleri bekliyoruz” dedi.

24 yıl önce aramızdan ayrılan unutulmaz sanatçı Ahmet Kaya'nın hayatını konu alan "İki Gözüm Ahmet: Sürgün" filmi, özel bir gösterimle seyirciyle buluştu. Film, Türkiye'deki vizyon yolculuğuna başladıktan sonra Avrupa'da da izleyicilerle buluşacak. Almanya, Fransa, Belçika, Hollanda, İspanya, İsviçre, ve İtalya gibi toplamda 10 ülkede vizyona girecek olan film, Ahmet Kaya'nın hayranlarıyla buluşacak. Filmin ekibi, önceki gece Emar Square'da özel bir gösterim için bir araya geldi. Gecede, ortak yapımcı Tuğba Aras, filmin sponsoru Başkent İnşaat sahibi Uğur Vergili, yönetmen Gani Rüzgar Şavata, başrol oyuncusu Özgür Tüzer ve birçok siyaset ve iş dünyasından isim yer aldı.

Başrol oyuncusu Özgür Tüzer, Ahmet Kaya'yı canlandırmanın kendisi için büyük bir gurur kaynağı olduğunu belirtti. Film için çok emek verdiklerini ve çekimlerin yaklaşık 5 ay sürdüğünü söyleyen Tüzer, izleyicileri filmi izlemeye davet etti. İzleyicilere seslenen Tüzer, "Ahmet Kaya gibi bir ismi canlandırmak benim için tarif edilemez bir duygu. Hem ses hem de fiziki benzerliğimden dolayı tercih edildim ve bu benim için büyük bir gurur kaynağı. Duyduğumda kalbim yerinden çıkacaktı. Çekimler yaklaşık 5 ay sürdü. Malatya, İzmir ve Fransa'da çektik. İzleyiciler filmimizi yalnız bırakmasınlar. Şu an sinemalarda ve tüm Avrupa'da da vizyona gireceğiz. Ahmet Kaya sevenleri bekliyoruz" dedi.

"Iki Gözüm Ahmet: Sürgün", Avrupa'da 11 Nisan Perşembe günü vizyona girecek ve Türkiye'den sonra Avrupa'da da gösterimde olacak. 

AVRUPA’DA 11 NİSAN’DA VİZYONDA

“İki Gözüm Ahmet: Sürgün” 11 Nisan Perşembe günü de Avrupa’da vizyona girecek. Almanya başta olmak üzere Fransa’dan Belçika’ya, Hollanda’dan İspanya’ya, İsviçre ve İtalya’ya kadar toplamda 10 ülkede Ahmet Kaya hayranlarıyla beyazperdede buluşacak.