Anadolu Üniversitesi bahar dönemi ara sınavları 23-24 Mart tarihleri arasında düzenlenecek. Sınav hazırlıklarını yapacak öğrenciler, sınavların kaç dakika süreceğini merak ediyor. Sınav günü adaylar, geçerli kimlik belgesi ve sınav giriş belgesi ile beraber sınavın yapılacağı okullarda hazır bulunacak. Sınav giriş belgesinde fotoğrafı olmayan öğrenciler, sınav giriş belgesi ve resimli kimlik kartlarıyla sınava katılabilirler. Peki AÖF sınavı saat kaçta, kaç dakika sürecek? İşte, AÖF sınav süresine ilişkin bilgiler…

AÖF Sınavlarına Giriş Kuralları

AÖF sınavlarına girişte adayların yanında kitap, defter, not dökümanı vs. bulundurması yasak olacak. Adayların kimlik kontrolleri, üst araması ve salona yerleştirme işlemlerinin zamanında tamamlanabilmesi için sınavdan en az bir saat önce adayların sınav binasında hazır bulunması tavsiye ediliyor.

Sınav Detayları

Açıköğretim öğrencilerine sınavda sorumlu oldukları her ders için 20 soru sorulacak. Başarı notu alt sınırı 35 olurken, bu notun altında olan öğrenciler FF harf notu alacak.

Eğitimde Dönüşüm: Sanal Gerçeklik Sınıflarıyla Öğrenme Deneyimi Eğitimde Dönüşüm: Sanal Gerçeklik Sınıflarıyla Öğrenme Deneyimi

AÖF Sınavı Saatleri

AÖF bahar dönemi ara sınavları 23 Mart Cumartesi saat 09.30’da başlayacak. Oturumlar cumartesi günü saat 14.00’da ikinci oturumla devam edecek. Pazar günü oturumu ise 24 Mart Pazar günü saat 15.00’da başlayacak.

  • 23 Mart 2024 Cumartesi saat: 09.30
  • 23 Mart 2024 Cumartesi saat: 14.00
  • 24 Mart 2024 Pazar saat: 15.00

Sınav Süreleri

Açıköğretim İktisat ve İşletme Fakültesi sınavlarında adaylara sorumlu oldukları her ders için 20 soru yöneltilecek ve 30 dakika sınav süresi verilecektir.

Sınav Giriş Belgesi Sorgulama

Anadolu Üniversitesi sınav giriş belgeleri, anadolu.edu.tr adresinde bulunan öğrenci otomasyonundan alınabilecek. Sınav giriş belgesi üzerinde adayın sınava katılacağı okulun adı, açık adresi, salon ve sıra numarası gibi bilgiler yer alacak.