2024 yılı itibarıyla, SSK ve BAĞ-KUR emekli aylıklarına yüzde 37.57, memur maaşlarına ve emekli memur aylıklarına ise yüzde 49.25 oranında zam yapılacak. Bu zam oranları, emekli maaşlarını olumlu bir şekilde etkilerken, bankalar da emeklilere verecekleri promosyonları güncellemeye başladı. Yapılan güncellemelerle birlikte, bankalar emeklilere çeşitli avantajlar sunarak rekabeti artırmaya çalışıyor.

En Yüksek Promosyon Hangi Bankada?

2024 yılı emekli maaş promosyonları kapsamında, en yüksek promosyonu ING Bank veriyor. ING Bank, maaşını bankaya taşıyan SGK emeklilerine nakit promosyon verirken, otomatik fatura talimatı uygulamasından yararlananlara ek avantajlar sunuyor. Promosyon miktarları şu şekildedir:

 • 3.500 TL'ye kadar olanlara 6.000 TL
 • 3.500 TL - 7.500 TL arasında olanlara 7.000 TL
 • 7.500 TL - 10.000 TL arasında olanlara 9.000 TL
 • 10.000 TL ve üzerinde olanlara 10.000 TL

ING Bank'ı, 10.000 TL ve üzeri maaş alanlara 7.500 TL promosyon veren Türkiye Finans ve Akbank takip ediyor.2024 Emekli Maaş Promosyonları En Yüksek Promosyon Hangi Bankada (2)

Promosyon Kampanyalarının Koşulları Nelerdir?

Bankaların emekli maaş promosyon kampanyalarının genel olarak ortak şartları şu şekildedir:

 • Emekli maaşı, bankanın belirlediği tarihler arasında bankaya taşınmalıdır.
 • Emekli maaşı, en az 3 yıl boyunca bankadan alınmalıdır.
 • Emekli maaşı, bankanın belirlediği limitler arasında olmalıdır.

Bankaların bazı kampanyalarında, emekli maaşını bankaya taşıyan kişilere ek avantajlar da sunulmaktadır. Örneğin, bazı bankalar, emekli maaşını taşıyan kişilere kredi kartı, banka kartı veya diğer bankacılık ürünlerinde avantajlar sunmaktadır.

Emekli Maaş Promosyonundan Nasıl Yararlanılır?

Emekli maaş promosyonundan yararlanmak için, emekli maaşını bankanıza taşımak istediğinizi bildirmeniz yeterlidir. Bankanız, emekli maaşınızı taşıma işlemini sizin için gerçekleştirecektir.

Emekli Maaş Promosyonunu Ne Zaman Alırım?

Bankalar, emekli maaş promosyonlarını genellikle emekli maaşınızı ilk defa aldığınız tarihte veya bir sonraki emekli maaş ödeme gününüzde öder.2024 Emekli Maaş Promosyonları En Yüksek Promosyon Hangi Bankada

Emekli Maaş Promosyonundan Yararlanmak İçin Ne Yapmalıyım?

Emekli maaş promosyonundan yararlanmak için, aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 1. Emekli maaşınızı almak istediğiniz bankayı belirleyin.
 2. Bankanın emekli maaş promosyon kampanyasını inceleyin.
 3. Bankaya, emekli maaşınızı taşımak istediğinizi bildirin.
 4. Bankanın belirlediği şartları yerine getirin.

Emekli maaş promosyonu, emekliler için önemli bir avantajdır. Emekli maaşınızı taşımadan önce, bankaların emekli maaş promosyon kampanyalarını karşılaştırarak, sizin için en avantajlı kampanyayı seçebilirsiniz.