Ehliyet Sahiplerine Müjde! Beylikdüzü Belediyesi 50 Yaş Altındaki Adayları Arıyor! Ehliyet Sahiplerine Müjde! Beylikdüzü Belediyesi 50 Yaş Altındaki Adayları Arıyor!

İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ekipleri, sosyal medya hesapları üzerinden "müstehcen içerikli canlı yayın yaptığı" iddia edilen kişilere karşı bir operasyon düzenledi. K.B, E.B, K.D, Y.Ş, K.Y. ve N.G isimli altı kişinin adreslerini belirleyen ekipler, söz konusu şahısları gözaltına aldı.

Gözaltına alınan 6 kişiden 4'ü, emniyette gerçekleştirilen işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi. Diğer 2 kişi ise ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldı. Adliyeye sevk edilen 4 kişi, çıkarıldıkları nöbetçi hakimlikçe adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Yapılan operasyonla ilgili detaylar, sosyal medya üzerinden müstehcen içerikli yayınları tespit etme ve bu konuda işlem yapma amacını taşıyan İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği'nin başlattığı çalışmayı yansıtmaktadır.

Müstehcen içerikli paylaşımların artmasıyla birlikte, emniyet birimleri bu tür suçlarla mücadele kapsamında sosyal medya üzerinden yapılan yayınları yakından takip etmekte ve gerekli operasyonları gerçekleştirmektedir. Operasyon sonucunda gözaltına alınan kişilerin adli süreçleri ise ilgili mahkemelerde devam edecektir.