Sosyal Medya Fenomenleri Vergi Skandalıyla Gündemde

Devlet yetkilileri, sosyal medya fenomenlerinin lüks yaşamlarını sergiledikleri anlara yönelik incelemelere başladı. Hızla lüks bir yaşama kavuşan birçok fenomen ve çift, devletin dikkatini çekti, ve Dilan Polat ve Engin Polat'ın ardından birçok isim soruşturma kapsamına alındı.

Bu isimlerden biri olan sosyal medya fenomeni Nevra Bilem, şatafatlı yaşam tarzıyla dikkat çekmiş ve takipçilerinden gelen maddi taleplere "Dua edin" yanıtı vermişti. Gazeteci Murat Ağırel, Bilem'in ve eşi Murat Bilem'in ödediği vergi miktarını açıkladı.

Ağırel'in iddiasına göre, Nevra Bilem'in eşi, altınlarla süslenmiş videolarının ardında araç kiralama ve tur şirketi işletiyor. Ancak son üç yılda sadece 20 bin 257 TL vergi ödedikleri belirlendi.

Gazeteci Ağırel, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Nevra Hanım ne kadar beyanda bulundu bilmiyorum. Ulaşmaya çalıştım, başaramadım ancak araştırıyorum. Ev hanımı olan Nevra hanımın eşinin iş yerini inceledim. Murat Beyin işler kötü galiba. 2020 yılında 2019 TL matrah beyan etmiş, 444 TL vergi ödenmiş. 2021 yılında 30.892 TL matrah beyan etmiş, 7.723 TL vergi ödenmiş. 2022 yılında 52.569 TL matrah beyan etmiş, 12.090 TL vergi ödenmiş yani toplamda 3 yılda 20.257 TL vergi ödenmiş" ifadelerini kullandı.

Dark Web Skandalında Microsoft Çalışanı Cinayet Siparişi Verdi! Dark Web Skandalında Microsoft Çalışanı Cinayet Siparişi Verdi!

Sosyal medya fenomenleri arasında sıkça rastlanan vergi sorunları, devletin de dikkatini çekiyor ve soruşturmalar geniş kapsamlı bir şekilde devam ediyor. Nevra Bilem ve eşi Murat Bilem'in akıbeti ise kamuoyu tarafından merakla bekleniyor.