Selahattin Demirtaş'ın Babası Tahir Demirtaş, 7 Yıllık Hapis Sürecinin Ardından Hayatını Kaybetti

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın babası Tahir Demirtaş, uzun bir cezaevinde tutuklu kalma sürecinin ardından yaşamını yitirdi. Mezopotamya Ajansı'nın aktardığı bilgilere göre, bu sabah saatlerinde vefat eden Tahir Demirtaş'ın nerede ve ne zaman defnedileceği henüz belirlenmedi.

Seçim Öncesi Yaşanan Sağlık Sorunu

Mayıs ayındaki seçimler öncesi Tahir Demirtaş, kalp krizi geçirdi. Bu acil durum sonrasında Selahattin Demirtaş'ın babası, Adalet Bakanlığı tarafından özel bir jetle Diyarbakır'a getirilerek ameliyat edildi. Ancak, bu ziyaretin ardından tekrar özel bir jetle Edirne Cezaevi'ne nakledildi.

Tahir Demirtaş'ın Hapis Süreci ve Sağlık Problemleri

Selahattin Demirtaş'ın babası, HDP'nin eski Eş Genel Başkanı olarak tanınan siyasetçi, 2016 yılında başlayan terör soruşturması kapsamında tutuklandı. Uzun yıllardır cezaevinde bulunan Tahir Demirtaş, sağlık sorunları nedeniyle zaman zaman gündeme gelmişti. Bu süreçte yapılan özel jetle seyahatler, kamuoyunun dikkatini çeken konulardan biri haline geldi.

Erdoğan'ın Konya Mitinginde 'Çırağa Müjde' Sloganı Tepki Çekti Erdoğan'ın Konya Mitinginde 'Çırağa Müjde' Sloganı Tepki Çekti

Ölüm Sonrası Belirsizlik

Tahir Demirtaş'ın vefatının ardından nerede ve ne zaman defnedileceği belirsizliğini koruyor. Ailesi ve yakın çevresi, cenaze ile ilgili detayları belirleme sürecine girmiş durumda.