Salihli'nin Emirhacılı Mahallesi'nde yaşayan Dönenur B., 2 yıl önce 12 yaşındayken başka bir mahallede çiftlikte çalışan Afganistan uyruklu Nagıp Cahit Yusufi (26) tarafından kaçırıldı. Ailenin başvurusu üzerine yapılan araştırmada Dönenur B.'nin İran'da olduğu belirlendi. Çocuk, İran'da maruz kaldığı istismar sonucunda hamile kaldı ve geçen sene bir bebek dünyaya getirdi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş'ın yakından ilgilendiği olayın ardından Dönenur B., Türkiye'ye getirildi. Nagıp Cahit Yusufi'nin ise İran makamlarınca sınır dışı edildiği ortaya çıktı.

Üvey baba Mesut Göceci, "Yaklaşık 2 yıldır kayıp olan üvey kızıma kavuştuğumuz için mutluyuz. Devletimizin tüm kurumlarına teşekkür ediyoruz. Kızımız ve torunumuz sağlıklı. Torunumuza, kızımızın bulunma sürecinde emeği geçen komutanın ismini verdik. Kızımızı kaçıran Afgan'ın tekrar Türkiye'ye gelmesini istemiyoruz. Gelirse inşallah yakalanır ve en ağır cezayı alır" dedi.

Çocukları Bayramda Zorlamayın: Uzmanlardan Önemli Uyarılar Çocukları Bayramda Zorlamayın: Uzmanlardan Önemli Uyarılar

Dönenur B. ise ailesine kavuşmanın sevincini yaşayarak, "Devletimiz sayesinde aileme yeniden kavuştum. Kaçırılma sürecinde aileme yönelik atılan iftiralar beni üzdü. Bu zulmü yaşatan kişinin yakalanıp adalete teslim edilmesini umuyorum" şeklinde konuştu.