Ece Ronay'ın Soruşturması: İfadesinde Neler Söyledi?

Sosyal medya fenomeni ve güzellik merkezi sahibi Ece Ronay'ın eski eşi Mehmet Bilir'in iş yerlerinin kurşunlanmasıyla ilgili soruşturma gelişmeleri merakla takip ediliyor. Ece Ronay, konuyla ilgili verdiği ifadede dikkat çekici açıklamalarda bulundu. İşte detaylar:

Baskın ve Gözaltılar

Mehmet Bilir'e ait iş yerlerinin kurşunlanması olayıyla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında, Ronay'ın evine yapılan baskında Ronay ile birlikte 5 şüpheli daha yakalandı. Emniyet işlemlerinin ardından Anadolu Adliyesi'ne sevk edilen 6 şüpheliden 3'ü tutuklanırken, Ece Ronay ve diğer 2 şüpheli adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

İfade Detayları

Ece Ronay, hakimlikteki ifadesinde eski eşi Mehmet Bilir ile olan ilişkisini ve yaşanan olayları şu şekilde aktardı: "Mehmet Erdal Bilir, benim eski eşimdir. Kendisi ile yaklaşık bir yıl evli kaldık. 'Ece Ronay Güzellik Merkezi' iş yerimin isim hakkını kullanmasına ilk başta iznim vardı. Ancak daha sonra onayım olmadan iş yerinin ismini başkalarına satmaya başladı."

İş Yeri ve Ödemeler

Ronay, iş yerine gittiğinde pos cihazından yapılan ödemelerin Vural Kurtlar isimli şahsa direkt olarak gittiğini fark ettiğini belirtti. Mehmet Bilir'in iş yerinin isminin başkalarına satılması konusunda onay vermediğini ifade etti.

Gürcistan ile İlişkiler

Ece Ronay, ifadesinde Mehmet Bilir'in zamanla karanlık diye nitelendirebileceği insanlarla ilişki kurmaya başladığını, hatta Gürcistan'daki kumarhane sahipleriyle ilişki kurmaya başladığını öne sürdü.

Survivor All Star 2024 Birleşme Partisi İçin Geri Sayım Başladı! Survivor All Star 2024 Birleşme Partisi İçin Geri Sayım Başladı!

Sahte Hesap ve İddialar

Ronay, bir gün sahte olduğu anlaşılan "Muhammet Yakut" isimli bir hesaptan hesabına "Sen temiz ticaret yapıyorsun. Fakat senin ismin ile çalışan Kurtköy şuben mailorder yapıyor" şeklinde bir mesaj geldiğini belirtti. Ronay, bu durumu Mehmet Bilir'e söylediğini ifade etti.

Alacak İddiaları ve Mal Varlığı Denetimi

Ronay, Mehmet Bilir'in benden alacağı olmadığı halde 9 milyon liralık alacağı olduğunu iddia ettiğini ve bu durumu canlı yayında açıkça ifade ettiğini söyledi. Ayrıca, Mehmet Bilir'in mal varlığının denetlenmesi yönünde paylaşımlar yaptığını ve araçlarının bir galeride bulunduğunu belirtti.

Ece Ronay'ın verdiği ifade, olayın arkasındaki karmaşıklığı ve iddiaları daha da derinleştiriyor. Soruşturma devam ederken, bu ifade doğrultusunda yaşanan gelişmeler ve alınan kararlar kamuoyu tarafından yakından takip edilmeye devam edecektir.