İYİ Parti'de, 81 ilde kendi adaylarıyla seçime katılma kararı alınmasının ardından önemli gelişmeler yaşanıyor. Partiden istifa haberleri peş peşe gelirken, CHP İstanbul Milletvekili Erdoğan Toprak'ın eşi ve İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ece Güner de istifa kararı aldı.

Güner, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, 4 Aralık'taki İYİ Parti GİK toplantısında alınan yerel seçimlere 'hür ve müstakil' girme kararını doğru bulmadığını belirtti. İstanbul ve Ankara'da iş birliği için mücadele ettiğini ifade eden Güner, "Çıkan kararı savunamayacağımı düşünerek, yapabileceğim tek şey saygı duymak ve istifa etmektir. Yıllardır tek adam sistemine karşı mücadele ediyorum. Bağımsız bir hukukçu olarak ilkelerim doğrultusunda ülkem için mücadeleme devam edeceğim" şeklinde konuştu.

Erdoğan'ın Konya Mitinginde 'Çırağa Müjde' Sloganı Tepki Çekti Erdoğan'ın Konya Mitinginde 'Çırağa Müjde' Sloganı Tepki Çekti

İYİ Parti'de yaşanan bu istifa dalgası, parti içindeki tartışmaları derinleştirirken, siyasi gelişmelerin seyrini etkilemeye aday gibi görünüyor.