HSK Tarafından 2023 Yılında Gerçekleştirilen Güz Kararnamesi ile 506 Hakim ve Savcının Görev Yeri Değişti

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) 1. Dairesi, 2023 Yılı Adli ve İdari Yargıda Mazerete Dayalı Güz Kararnamesi çalışmalarını tamamladı. Kararname kapsamında, 480 hakim ve savcı adli yargıda, 26 hakim ve savcı ise idari yargıda olmak üzere toplamda 506 kişinin görev yeri değişti.

Ehliyet Sahiplerine Müjde! Beylikdüzü Belediyesi 50 Yaş Altındaki Adayları Arıyor! Ehliyet Sahiplerine Müjde! Beylikdüzü Belediyesi 50 Yaş Altındaki Adayları Arıyor!

Önemli Değişiklikler

Adli yargıda yapılan değişiklikler arasında Beykoz Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Aydın'ın İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcıvekilliği görevine atanması dikkat çekti. Ankara Cumhuriyet savcıları Melih Aladağ ile Şenol Taşkale ise Ankara Cumhuriyet Başsavcıvekili olarak görevlendirildi.

İdari yargıda ise Gaziantep Bölge İdare Mahkemesi Daire Başkanı Ferhat Metin'in İstanbul Bölge İdare Mahkemesi üyeliğine getirilmesi önemli bir değişiklik olarak öne çıktı.

Adalet Bakanı Tunç'tan Tebrik

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, konuyla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Ülkemiz ve yargı camiamıza hayırlı olmasını temenni ediyor, hakim ve Cumhuriyet savcılarımıza yeni görevlerinde başarılar diliyorum." ifadelerini kullandı.

HSK tarafından gerçekleştirilen Güz Kararnamesi, Türkiye'deki adli ve idari yargıdaki önemli isimlerin görev yerlerindeki değişiklikleri içeriyor. Bu değişiklikler, daha etkin bir yargı sistemi için atılmış önemli adımlar olarak görülüyor.