Dünya Haberleri Hangi Siteden Okunmalıdır? Yazar Haber'den Okuyabilirsiniz! Dünya Haberleri Hangi Siteden Okunmalıdır? Yazar Haber'den Okuyabilirsiniz!

İstanbul 41. Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam eden dolandırıcılık davasında, Fatih Terim'in "müşteki" olarak ifade vermesinin ardından savcılık, Terim'in banka hesap hareketlerini incelemek üzere döküm talep etti. Ayrıca, sanıklar Seçil Erzan ve Ali Yörük'ün tutukluluğuna devam kararı verildi.

Davanın ikinci duruşması 12 Ocak'ta yapılacak. İddianamede, sanık Seçil Erzan'ın banka müdürü olarak çalıştığı şubede müşteki Bülent Çeviker'den 2 milyon dolar alarak yüksek kar vaadiyle geri ödeyeceğini söylediği belirtiliyor. Erzan'ın, tanınmış isimlerin dahil olduğu sahte bir fonun varlığını iddia ederek müştekileri dolandırdığı ifade ediliyor.

Erzan'ın 226 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edilirken, diğer sanıkların 3 yıl ile 65 yıl arasında değişen oranlarda hapisle cezalandırılmaları isteniyor. Mahkeme heyeti, 20 Kasım'daki duruşmada 2 tutuklu sanığın tahliyesine karar vermiş ve duruşmayı 12 Ocak 2024'e ertelemişti. Davanın ilerleyen süreçteki gelişmeleri, hukuk ve spor gündemini etkilemeye devam edecek.