Mali Suçlarla Mücadele Operasyonu: Engin ve Dilan Polat Çifti Tutuklandı

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, "Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi" ve diğer kanunlara muhalefet suçlarından Engin ve Dilan Polat çifti hakkında soruşturma başlattı. Yapılan operasyonla çift ve 16 şüpheli gözaltına alındı.

Tutuklamalar ve Serbest Bırakılmalar

Adliyeye sevk edilen 16 şüpheliden Engin ve Dilan Polat'ın da aralarında bulunduğu 16 kişi tutuklandı, 10 şüpheli ise adli kontrolle serbest bırakıldı.

Mal Varlıklarına El Konuldu

Soruşturma kapsamında, Dilan Polat'ın 2019 yılında paylaştığı fotoğrafta yer alan fenomenlerin mal varlıklarına el konuldu. Ayrıca, 12 şirkete kayyım atanmasına karar verildi.

Mali Suçları Araştırma Kurulu Başkanlığı Raporu

Mali Suçları Araştırma Kurulu Başkanlığı, başsavcılığa "İvedi" başlıklı rapor gönderdi. Rapora göre, Eylül Öztürk, Feyzanur Başar, Kadir Yiğit ve diğer şüphelilerin ifadeleri alınmadan önce Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne yazı yazıldı.

İfadelerin Alınması ve MASAK Raporu

Başsavcılık, şüphelilerin gözaltına alınmadan ifadelerinin alınmasını talep etti. Ayrıca, MASAK raporunda tespit edilen malvarlıklarının edinilmesine dair bilgi ve belgelerin Cumhuriyet Başsavcılığına çok ivedi şekilde gönderilmesini istedi.

Dünya Haberleri Hangi Siteden Okunmalıdır? Yazar Haber'den Okuyabilirsiniz! Dünya Haberleri Hangi Siteden Okunmalıdır? Yazar Haber'den Okuyabilirsiniz!

Engin ve Dilan Polat çiftinin tutuklanmasıyla sonuçlanan operasyon, mali suçlarla mücadele kapsamında önemli adımların atıldığını gösteriyor. Başsavcılığın talepleri doğrultusunda yapılan operasyon, soruşturmanın derinleştirilmesine ve adaletin sağlanmasına yönelik önemli bir aşamayı temsil ediyor.