Cinsel İstismar Davasında Şikayetçi Yok, Evlenme Vaadiyle Dava Düştü

Düzce'de, Y.B.'nin (18) nişanlısı E.K.'ye (15) cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla açılan dava, ailenin şikayetçi olmaması ve evlenme vaadiyle düştü. Bolu 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada, tutuksuz sanık Y.B., E.K. ile evleneceğini belirtirken, E.K. ve ailesi şikayetçi olmadı. Mahkeme, evlilik beyanı ve şikayet olmaması nedeniyle davanın düşmesine karar verdi.

Metina ve Gara'da Hava Harekâtı! Metina ve Gara'da Hava Harekâtı!

Akçakoca ilçesinde tanışan Y.B. ve E.K., nişanlandıktan sonra birlikte yaşamaya başladı. Ancak E.K.'nin ailesinin şikayeti üzerine başlatılan soruşturma sonucunda Y.B., 'Çocuğun kaçırılması ve alıkonulması', 'Çocuğun nitelikli cinsel istismarı' suçlamalarıyla yargılandı. İkilinin kendi istekleriyle birlikte olduklarını ifade etmeleri, Y.B.'nin evlilik vaadiyle savunma yapması üzerine mahkeme, davanın düşmesine karar verdi.

Y.B.'nin avukatı, müvekkilinin E.K.'nin yaşını yanlış bildiğini ve mağdurun rızasıyla hareket ettiğini savundu. Mahkeme, suçun reşit olmayanla cinsel münasebet olduğunu ve şikayete bağlı bir suç olduğunu belirterek davanın düşmesine hükmetti.