CHP'nin İstanbul ilçe belediye başkan adayları belirleniyor. Adalar ve Üsküdar için Sinem Dedetaş, Ataşehir için Onursal Adıgüzel, Bakırköy için Ertan Yıldız, Beşiktaş için Rıza Akpolat, Beylikdüzü için Murat Çalık, Beyoğlu için İnan Güney gibi isimler ön plana çıkıyor.

Başkan Erdoğan: "Ne işiniz var orada" diyenlere cevabımız operasyonlardır Başkan Erdoğan: "Ne işiniz var orada" diyenlere cevabımız operasyonlardır

Birçok ilçede adayların değişeceği belirtilirken, Beşiktaş, Beylikdüzü, Büyükçekmece ve Küçükçekmece'de mevcut başkanların aynı kalması bekleniyor. Listede, 1 Aralık'ta istifa eden isimler de dikkat çekiyor; Onursal Adıgüzel, Sinem Dedetaş, Mithat Bülent Özmen, Mahir Polat, Ayhan Koç, Emrah Şahan gibi.

Öte yandan, İstanbul'da kazanmaya yakın ilçelerde anket araştırmalarının belirleyici olacağı ifade ediliyor. Aralık ayının sonunda tamamlanması beklenen dört şirketin yaptığı araştırmalar, aday profillerini etkileyecek. İstanbul'da gerçekleşecek yerel seçimler öncesinde CHP'nin aday belirleme süreci ve kulis çalışmaları, siyaset gündemini şekillendirmeye devam ediyor.