İstanbul Gaziosmanpaşa Karadeniz Mahallesi'nde geçen Cumartesi günü ortaya çıkan olayda, ailesiyle yaşayan 16 yaşındaki N.A., evden çıktıktan sonra geri dönmemesi üzerine kaybolmuştu. Kız kardeşi tarafından misafirliğe gittiği sırada fark edilen kayıp genç kızın annesi, durumu hemen yakınlarına bildirdi. Babası da şehir dışında olduğu için ilk uçakla İstanbul'a döndü. Aile, her yerde N.A.'yı ararken, polis merkezine başvuruda bulunarak yardım istedi.

Çorlu-Edirne Karayolu'nda İşçi ve Askeri Servislerin Çarpıştığı Kaza: 16 Yaralı! Çorlu-Edirne Karayolu'nda İşçi ve Askeri Servislerin Çarpıştığı Kaza: 16 Yaralı!

Olayın daha karmaşık bir hal almasına neden olan detaylardan biri, N.A.'nın babası, kuzeni ve teyzesine kaçırıldığına dair gönderdiği iddia edilen mesajlar oldu. Anne Özgür A., yaşananları şu şekilde anlattı: "N., kuzenlerine ve babasına mesaj atıyor. Mesajlarda, 'Beni kaçırdılar, koluma iğne yaptılar. Ben nerede olduğumu bilmiyorum' yazmış. Babası mesaj atan kişiye 'Eğer sensen kızım, büyük amcanın ismini söyle' demiş, ancak telefon kapanmış."

Ailenin aramalarına rağmen N.A.'ya ulaşamaması endişe yaratırken, genç kızın bulunduğu haberinin İstanbul Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü ekiplerince geldiği öğrenildi. N.A.'nın İzmir'in Bayraklı semtinde bulunmasıyla birlikte, aile gece saatlerinde İzmir'e hareket etti. Ancak, genç kızın ilk ifadesinde aile baskısından kaçtığını söylediği iddia edildi. Olayın detayları netleşirken, N.A.'nın kaybolmasıyla ilgili bir kişinin gözaltına alındığı belirtildi. İncelenen detaylar, olayın arkasındaki nedenleri ve çözümü araştırmak adına soru işaretlerini beraberinde getiriyor.